למה אנחנו צועקים כשאנחנו כועסים​

 יועץ נישואין רבני |  טיפול זוגי במרכז | ייעוץ זוגי

גורו הנדי שביקר עם תלמידיו בנהר הגנגס,פגש על שפת הנהר, קבוצה של בני משפחה, הצועקים בכעס,אחד על השני, הוא פנה אל תלמידיו בחיוך ושאל, למה כשאנשים כועסים, הם צועקים אחד על השני?תלמידיו חשבו זמן מה, ואז אחד מהם אמר: "אנחנו צועקים, בגלל שאנחנו מאבדים את הרוגע שלנו".

 

אבל למה אתה צועק, כאשר הבן אדם השני, כל כך קרוב אליך – הרי אתה יכול להגיד לו בעדינות, את מה שיש לך להגיד לו. התלמידים החכמים, נתנו תשובות נוספות, אך אף אחת מהן לא השביעה את רצונו של המורה הגורו.

 

לבסוף הסביר הגורו: "כששני אנשים כועסים אחד על השני, ליבותיהם מתרחקים מאד. וכדי להתגבר על המרחק הם חייבים לצעוק, כדי לשמוע אחד את השני. וככל שהם צועקים יותר, הם צריכים לצעוק יותר חזק".

 

ומה קורה כששני בני אדם אוהבים? "הם לא צועקים זה על זה, אלא מדברים בעדינות. בגלל שליבותיהם קרובים זה לזה, והמרחק בינהם, אם קיים בכלל מרחק, הוא קטן מאד".

 

הגורו המשיך ואמר: מה קורה כאשר הם אוהבים זה את זה הרבה? הם לא מדברים, הם רק לוחשים, וכך אהבתם, אפילו מתחזקת.לבסוף הם לא צריכים אפילו ללחוש, הם רק מביטים זה בזה, וזה כבר מספיק. " וזה מראה כמה קרובים שני אנשים, יכולים להיות, כאשר הם אוהבים אחד את השני".

 

הוא הביט בתלמידים ואמר: ולכן, כאשר אתם מתווכחים, אל תתנו לליבותיכם להתרחק, ול תגידו מילים שירחיקו אתכם זה מזה. אם לא תקפידו על כך, חלילה, יגיע היום בו המרחק יהיה גדול כל כך, שלא תמצאו את הדרך חזרה.

טיפול זוגי במרכז, יועץ נישואין רבני

052-7668969

חדש אצל יהושע שאול

ייעוץ חינם!!!