בס"ד

משבר זוגי על רקע כלכלי / חלק א'

 

 

כיום רוב הזוגות מתמודדים עם קשיים כלכליים. ברוב הבתים חשבון ההוצאות גדול יותר מסך ההכנסות. מה שגורם למינוס בבנק/ לחובות/ לקנייה בתשלומים או באשראי. אנשים ונשים רבים עובדים קשה למחייתם ובכל זאת מוצאים את עצמם 'תקועים' ללא כסף מזומן.

קושי כלכלי פוגע ישירות בקשר הזוגי ומעמיד אותו במבחן. משבר בזוגיות, על רקע משבר כלכלי. מחייב את בני הזוג לחזק את הקשר ביניהם, לבוא האחד לקראת השני, לסמוך זה על זה. לתכנן ולבנות חד ''תכנית הבראה'' כלכלית.

טיפול זוגי במרכז

כאשר ''חשבון הבנק הרגשי'' שלנו מלא וגדוש תחושות חיוביות. יהיה לנו קל ונעים יותר לנהל בתבונה גם את חשבון הבנק הכלכלי שלנו. כאשר בסיס השיחה מושתת על הבנה והכרה בצרכיו של בן הזוג.  כאשר אנו לא מנסים להאשימו במינוס. אלא מחפשים יחד פתרון מוצלח, יהיה לנו קל יותר להגיע להחלטות משותפות בניהול חכם של הוצאות הבית.

על האישה לזכור: בעלך מנסה לחסוך לא משום שהוא קמצן, אלא משום שהוא נושא באחריות לפרנסת הבית. גם במקרה שאת עובדת ואף מרוויחה יותר ממנו, העול הכספי מוטל עליו. אסור לך ללחוץ עליו להוציא יותר ממה שהוא יכול. ''טוב פת חרבה ושלווה בה, מבית מלא זבחי ריב.''

על הבעל לזכור: אשתך לא מנסה לבזבז 'סתם'. טבע האישה הוא ליהנות ולחוש סיפוק מקניית מוצרי מזון לצורך בישול ואפייה/ בגדים/ תכשיטים/ אביזרי אופנה/ וחפצי בית שונים. מה שבעיניך מיותר, בעיניה הוא חובה. כמובא בחז"ל  ''אין אישה אלא לתכשיטי אישה''.

ניהול התקציב המשפחתי דומה לניהול כספי עסק. על בני הזוג להכין טבלה, בטור אחד ולציין שם את הוצאות הבית השונות, ובטור הנגדי לציין את סך ההכנסות.  והמגמה הכללית היא: להקטין את ההוצאות ולהגדיל את ההכנסות

ובמידה וסך ההוצאות גדול מסך ההכנסות, יש לנקוט פעולה מידית לצמצם את ההוצאות / או להגדיל את ההכנסות, כדי להגיע לאיזון כלכלי.

                        [חוברת עזרה ראשונה לנישואין מוצלחים / מאת הרב ישועה עטייה הי"ו]

מטפל זוגי במרכז

  

052-7668969

חדש אצל יהושע שאול

ייעוץ חינם!!!