רישום לחוגים​

יועץ נישואין רבני | ייעוץ נישואין | טיפול זוגי במרכז | ייעוץ זוגי

חיזוק הביטחון והדימוי העצמי

 

5 סיבות מדוע כדאי לרשום את הילד לחוגים

 

חוגים הם דבר חיובי עבור הילדים, החוגים מלמדים את הילד דרך סיטואציות  חברתיות להתמודד עם מצבים שונים, כמו עמידה מול קהל, שיתוף פעולה, והתארגנות במרחב. מלבד זו, החוגים מעסיקים את הילדים בשעות הפנאי, ומעניקים ערך מוסף לשגרה היומית. ונפרט יותר את מעלות הרישום  לחוג.

טיפול זוגי במרכז

 

1 בחירת  החוג הנכון, תוסיף לשגרת היום של הילד הנאה ומשחק. החוג הינו תחביב שבו הילד עוסק בפעילות אשר ממנה הוא נהנה, ולכן הוא ילך אליה מתוך בחירה. בבחירת החוג חשוב לוודא שהילד נהנה ומתלהב - כדי שהחוג ייתפס בעיניו כרצוי וחביב ולא מתוך כפייה.

 

2 החוג מקנה לילד יכולות התמדה, וחווית צמיחה. הלימוד והשיפור בחוג מלמד שיעור חשוב בחיי הילד ובכך מעלה את חשיבות החוג. הילד לומד להיות ולקחת חלק בתהליך ארוך שבסופו יש תוצר סופי – פרס / תעודה / טיול. ותוך כדי הילד לומד לרכוש מיומנות בתחום שהינו חדש לו, ויוצר גירוי מוחי להמשך הפעילות. כתוצאה מההתמדה, הילד חווה סיפוק ומשתפר בתחום. השילוב בין הנאה להתמדה ישרת את הילד גם בעתיד, כאדם בוגר כשיחפש מקום עבודה שיש לו משמעות וכן גם הנאה.

 

החוג הוא הזמנות לחזק תחום טעון שיפור בחיי הילד  - בחירת חוג יכולה להעשות גם במטרה לשפר אצל הילד את נקודות החולשה שלו. לדוגמא ילד אשר יכולתיו הספורטיביות הן גבוהות, נרשום אותו לחוג בו הוא ישפר את יכולתיו השכליות. כאשר חיזוק נקודות השיפור נעשה לא במסגרת הלימודים, לילד ניתנת ההרגשה של למידה ''קלילה'' יותר, מאשר במסגרת בית הספר. ולכן החוג מהווה פלטפורמה ''לא רשמית'' לשיפור היכולות.

 

4 לרוב החוגים נעשים בצורה קבוצתית, ולכן הם מפתחים את יכולות הילד גם כשהוא בחברה, בתהליך ההתבגרות והגדילה של הילד, לאינטראקציה החברתית משמעות רבה / הן בביטחון הילד בעמידה בקבוצה / בדיבור מול קהל / וכן ברכישת ערכים כמו שיתוף פעולה ודאגה לזולת.

 

5 בניית הביטחון והדימוי העצמי של הילד – להבדיל מבית הספר שהוא מסגרת בה הילד אינו יכול להפגין את כישוריו באופן תמיד, ואף לעיתים חושש ללכת איליו. בחוג הילד עומד בפני עצמו, היות ובחוג הקבוצה קטנה יותר, החוג מפתח באופן אינדיבידואלי את המשתתף בו. הילד חווה את ההצלחה, וזה מעודד אותו לנסות דברים חדשים ומורכבים יותר.

כהורים חשוב שנלווה את הילדים בתחילת הדרך בחוג, ונהיה קשובים לתחושות של הילד. ובמידה והילד מבקש לעזוב את החוג תוך זמן קצר, כדאי לבדוק את הסיבות. ובמידה ומדובר בקשיי הסתגלות, יש לסייע לילד. -  בנוסף יש לזכור כי שעמום הוא חשוב, ויש בו ערך ומקום ליוזמה של הילד. השאירו מקום פנוי בלוח הזמנים היומי לזמן איכות עם הילדים להרהורים ומחשבות ללא נוכחות מסגרת.

טיפול זוגי במרכז

 

מאת הגב' רוני לוגסי כוראוגרפית בינלאומית ומנהלת רשת המחול הבינתחומי.

 

התפרסם בעיתון קול העיר בני ברק

מומחה בחינוך ילדים, יועץ נישואין

052-7668969

חדש אצל הרב יהושע שאול

ייעוץ חינם!!!