עשרה כללים לזוגיות טובה​

יועץ נישואין רבני | ייעוץ נישואין | טיפול זוגי במרכז | ייעוץ זוגי

א' שיתוף  שתפו זה את זה בקורות היום יום, צלצלו מידי פעם. השאירו הודעה קצרה וחביבה בתא הקולי, תנו לבן הזוג הרגשה שהוא יקר לכם ואהוב עליכם. כתב ''החזון איש'' להודיע ביציאה לאן הולך, ובשובו מה עשה. וכיוצא בזה דברים קטנים המשמחים את הלב. - אל תתנו לאחרים [משפחה/ חברים/ שכנים] לחדור לפרטיות שלכם. כאן בונים [שלום בית] הכניסה לזרים אסורה!

טיפול זוגי במרכז


ב' פרגון מחמאות, מילים טובות, תשומת לב והערכה כנה, הם ה ''דלק'' שמניע את הגלגלים של חיי נישואין מאושרים. אל תחסכו במילים טובות: על מראה חיצוני/ על תפקוד הבית/ על חינוך הילדים/ על ארוחה טעימה/ על מתנה קטנה/ על עמידה במצבי לחץ/ על זריזות/ על פקחות/ על חוכמת חיים/ ועל הבאת פרנסה מרווחת הביתה.


ג' ריגושים ספונטניים חיוך, קריצת עין, מבט נעים. גילויי חיבה פיזיים מתונים.  מחוות קטנות כמו: הכנת כוס קפה/ הגשת פרוסת עוגה/ פרח קטן/ ממתק אהוב/ פתקה חביבה.


ד' שעת איכות ישיבה משותפת ואיכותית בבית מידי יום, ללא הפרעות חיצוניות, של טלפון/ מחשב/ נגן/ עיתון/ רדיו/ וכל אמצעי תקשורת אחר. ולשוחח על קורות היום בעבודה ועם הילדים, ורצוי גם באותה שעת איכות לקרוא ביחד ספר אודות השיפור וההתייעלות בחיי הנישואין.  צמצמו ככל האפשר את שעות הצפייה והגלישה באמצעי המדיה השונים. 


ה'   זמן איכות  יציאה נעימה מחוץ לבית ללא הילדים. לפחות פעם בשבוע סיבוב משותף באוויר הצח. ישיבה בגינה, אכילה קלה ושתיה ביחד, יוסיפו הרבה ויעשירו את חיי הזוגיות שלכם.


ו' מרחב אישי  לכל מבני הזוג הזכות להקדיש זמן איכות לעצמו/ לתחביביו/ ולהנאותיו. בזוגיות בריאה יש שלושה מרכיבים אתה, אני, ואנחנו. היזהרו מזוגיות כובלת וחונקת!


ז'  חלוקת תפקידים  נשיאה משותפת בעול הבית, חלוקה ברורה והוגנת של עבודות הבית השונות. אמנם בזמן מחלה/ לידה/ חגים/ וכדומה יש לגלות נכונות יתר ולהושיט עזרה כנדרש.


ח'  גבולות מוגדרים לעבודה  היזהרו מעבודה ללא גבול! אל תתנו ללחץ העבודה לגזול את הזוגיות ואת ההורות שלכם. לשם מה אתם עובדים קשה היום? כדי להיות מאושרים מחר, ומה קורה עכשיו? אל תכנסו למעגל עגום של עבודה ''נון סטופ'' ללא הפסקה. אל תגזלו מהמשפחה את האושר של היום!


ט'  סיום היום בנעימות לא לישון בכעס/ במריבה/ בהתמרמרות/ באי הבנה. ולהשים לב למה שאנו אומרים בקריאת שמע שעל המיטה ''הריני מוחל וסולח לכל מי שהכעיס והקניט אותי או שחטא כנגדי.'' 


י'  שימור וטיפוח הקשר הזוגי זוגיות איכותית מחייבת השקעה וטיפוח תמידיים: פיזיים/ רגשיים/ ורוחניים. כדוגמת גינת פרחים כמה שתהיה יפה בהתחלה אם לא נשקיע בטיפוחה כל הזמן היא תנבול ותיהרס. כך חיי הנישואין אם אנחנו רוצים שיפרחו וילבלבו תמיד, עלינו לטפח ולהשקיע בהם כל הזמן, והגם שיש תקלות מידי פעם בחיי הנישואין, לא להתרגש ולצאת מהכלים. יש לשנן ולרענן מחדש את עשרת הכללים הנזכרים לעיל.  ואם עדיין יש קשיים רצוי לפנות ליועץ נישואין מוסמך שיעזור לבני הזוג במשימתם להעלות את חיי הנישואין על דרך המלך! – לאושרם ולשמחת הילדים שהם כל כך אוהבים!


[חוברת עזרה ראשונה לנישואין מוצלחים/ מאת הרב ישועה עטייה הי''ו]​

טיפול זוגי במרכז

052-7668969

חדש אצל הרב יהושע שאול

ייעוץ חינם!!!