הסוד הקסום לזוגיות מוצלחת​

יועץ נישואין רבני | ייעוץ נישואין | טיפול זוגי במרכז | ייעוץ זוגי

הכלל אומר ''בכביש אל תהיה צודק, אלא תהיה חכם'' אחרת ירשמו לך על המצבה, שהייתה לך ''זכות קדימה'' - כך גם בחיי הנישואין, לא מי שצודק מצליח, אלא מי שהוא חכם מצליח.
וסוד ההצלחה בחיי הנישואין היא החכמה, ללמוד ולדעת את ההבדל המהותי, בין נפש האיש לנפש האישה, ועל ידי כך נקדים תרופה לבעיה. שכל צד לא יפגע ברגשות הנפש של הצד השני. שהנה ידוע לנו מהמקורות, שכתוב ''שקשה זיווגו של אדם כקריעת ים סוף'' וצריך להבין! מה הדמיון בין חיי הנישואין היום, לקריעת ים סוף שהיתה בזמן יציאת ישראל ממצרים.
אלא שהים בטבעו לזרום ולזרום בלי הפסקה, ובזמן צאת ישראל ממצרים, הים נתבקש לעצור ולעמוד כמו חומה, וזו הייתה הנהגה מעל הטבע. והנהגה שכזו היא כביכול בבחינת קושי אצל הקב''ה. כי ברצונו להנהיג את העולם על פי דרך הטבע. ובדומה לזה בחיי הנישואין שאומרים לאיש ולאישה תחיו ביחד 50/70 שנה. זו הנהגה מעל הטבע, וזה הדמיון לקושי שהיה בזמן קריעת ים סוף. 

טיפול זוגי במרכז
ונפרט יותר לדברים! שהאיש מטבעו מתנהל דרך המוח על פי הנהגת השכל, והאיש גם בטבעו יותר תקיף וסמכותי וקולו עבה, כדי שיוכל למלא את תפקידו בהבאת פרנסה לבני משפחתו, ולהגן על הבית מבחוץ. ואילו האישה מתנהלת דרך הלב על פי הנהגת הרגש. והאישה גם בטבעה רכה ועדינה וקולה דק, כדי שתוכל להעניק חום ואהבה לילדים בסבלנות בלי סוף!

יועץ נישואין רבני
ועוד הבדל בין האיש לאישה, שמתוך ''העשרה קבין של שיחה שירדו לעולם'' הנשים קבלו תשעה, והשאר לכל העולם. שכולל גם נשים, כך שלבסוף קבלו הנשים תשעה וחצי קבין של שיחה. וכל זה כדי שתוכל לחנך את הילדים ע''י סיפורים ומשלים, ודיבורים טובים. 
וגם שאצל האישה עצם השיחה חשובה לה ועושה לה טוב, האף שאין בשיחה זו שום תועלת, או העברת מידע. ואילו אצל האיש השיחה יותר תכליתית וענינית, ובמטרה להעביר מידע/ או להרשים את הזולת/ או לשאול שאלות איך להגיע מכאן לכאן. ולכן אין לאיש שום משיכה לסתם שיחה, שאין בה תועלת. 
ועוד הבדל יש בין האיש לאישה, והוא ביצירת הנפש. שהאישה קבלה נפש שיתופית, שרוצה לשתף את בעלה בכל דבר. ואף בדברים שכבר החליטה, היא שואלת ומתיעצת עם בעלה. ולכן גם רוצה להיות בחברתו של בעלה בזמן הפנוי. ואילו האיש קבל נפש יחידית, ועל כן הוא פחות מתיעץ ומשתף את אשתו  ומעדיף לקבל את החלטות לבד, ולכן גם יש לו משיכה לפעמים להיות יותר לבד, עם מרחב מחיה משלו.
ואם בני זוג יודעים את ההבדלים הללו, אז מתי שרואים שבן הזוג מתנהג בצורה שאינה לרוחי/ ואינה לטעמי. עלי לדעת, ולחזור ולשנן לעצמי, שאין זו הנהגה דוקא נגדי, בגלל שאני בעלה, או בגלל שאני אשתו.  אלא שכך נוהגים שבט הגברים בטבעם/ ושכך נוהגות שבט הנשים בטבעם. שמתי שאדם יודע, שאין זה דבר אישי נגדו, יותר קל לו, לקבל ולהכיל את זה!
וכדי שיהיה לנו יותר קל להתמודד ולהכיל את השוני של בן זוגנו. על בני הזוג לשבת יחד, בזמן של רוגע ונחת, ולהחליט שהם מקבלים על עצמם לחיות על פי ב' כללים חשובים. 
כלל ראשון שיש להם רצון ונכונות להשתנות. ולא שכל צד תקוע בעמדתו, ע''י  שרוצים בני הזוג להמשיך את דרך ההתנהגות וההתנהלות של ההורים שלהם. ולדוגמא שהאישה ראתה בבית הוריה, שהאימא היא זו שקובעת בכל דבר בבית, ואבא שלה שהיה מלאך הסכים לזה. אבל כעת בעלה שהוא בן אדם רגיל לא מסכים לזה.
 או שהבעל ראה בבית הוריו שהאבא לא עוזר בכלום בעבודות שבבית, שאפילו כוס קפה אינו מוריד מהשולחן. ואמו שהיתה מלאך הסכימה לזה. אבל כעת אשתו שהיא בן אדם רגיל, זה מפריע לה מאוד.  ועל כן חשוב מאוד! שמתי שרואים שיש בעיות בזוגיות להוריד קצת אויר ולהנמיך את ''האגו'' ולהשתנות, ולא להיות תקועים במנהגים ישנים, אחרת גם חיי הנישואין יהיו תקועים ולא יזרמו חלק, למגינת לבם של בני הזוג.
כמעשה המסופר על אותו בחור צעיר שהתקבל לעבודה בחברת הובלה של משאיות. ואמרו לו להוביל סחורה ממקום זה למקום זה, ושזה לוקח 4 שעות. והבחור אומר לעצמו, אנו הצעירים יש קיצורי דרך, ואני עושה את זה ב 3 שעות. והוא נוסע ונוסע עד שמגיע לגשר שכתוב עליו עד 5 מטר, והבחור הצעיר בביטחון עצמי מופרז, אומר לעצמו אני עובר את זה. הוא נכנס מתחת לגשר ולא יכול לנסוע לא קדימה ולא אחורה. בצר לו פנה לחברה, ובקש את עזרתה. והיא שלחה לו משאית גרר, אבל גם היא לא הצליחה להוציא את המשאית מתחת לגשר. וכל הנהגים כועסים וצופרים, וחלק מהם מנסה לעזור, אבל גם הם לא מצליחים, להזיז את המשאית מתחת לגשר.
 עד שניגש אדם מבוגר והציע את עזרתו, וכולם נדו לו בראשם, מה כבר אדם מבוגר יכול  לעזור מה שצעירים לא הצליחו. ואותו אדם מבוגר מתקרב אל המשאית עם עט פרקר בידו, ומוריד את האויר לארבעת הגלגלים לחצי. וכעת אומר האדם המבוגר לבחור הצעיר, עלה על המשאית ''סע לשלום המפתחות בפנים'' והמשאית זרמה והחליקה והגיעה למקום חפצה בשלום! 

טיפול זוגי במרכז
כך גם בחיי הנישואין אם רוצים שיחליקו ויזרמו, ולא יתקעו מתחת לכל איזה בעיה, או תקלה. צריך לפעמים להוריד את אויר להנמיך את ''האגו'' לשנות עמדה/ להחליף דפוס התנהגות. ועל ידי כך הנישואין יזרמו ויחליקו, ויבטיחו לבני הזוג אושר ונחת מחיי הנישואין. 
כלל שני שיהיה לבני הזוג רצון מוטיבציה לחיות חיי נישואין שמחים ומאושרים.  ולא כמו אותו אדם שכבר התייאש מחיי הנישואין ומספר לרב, אצלי הנישואין זה כמו קפה! או יום שחור/ או יום בוץ/ ואם זה משהוא אחר זה ממש נס. והרב עונה לו שיש עוד אפשרות של קפה הפוך, שתשנו ותהפכו את ההרגלים, ואת צורת הדיבור בבית, וע''י כך תזכה לראות ביחד עם אשתך חיי נישואין בריאים/ שמחים/ ומאושרים. 
שכבר אמר אדם מלומד וחכם גדול הפרופ' אלברט איינשטיין, שזה שטות  לעשות אותה פעולה עוד פעם ועוד פעם, ולצפות לתוצאות שונות.  ובדומה לזה אמר הפרופ' תומס אדיסון ממציא נורת החשמל שנכשל שוב ושוב כ 370 פעם, ושאלו אותו איך אתה לא מתייאש. וענה להם שכל כישלון מקדם אותי למטרה הנכספת. שאני כעת יודע איזה דרך לא לעשות יותר, ושעלי לנסות דרך אחרת.
ורעיון יפה שמעתי שיהודי אחד ניגש לרב שלו, ושואל אותו האם שמע לסגולה שאם הבעל מקפל את הטלית מיד בצאת השבת, זה סגולה שיהיה שבוע מוצלח בזוגיות.  והרב ענה לו שסגולה שכזו לא שמע, אבל הוא מכיר סגולה טובה וחזקה יותר, שאם הבעל מקפל את השרוולים בצאת השבת, ועוזר לאישה לסדר את הבית, או את המטבח. זו סגולה חזקה להצלחה בזוגיות, שכל השבוע יעבור בשלום/ בשמחה/ ובנעימים.
ובני זוג שלא יושבים ביחד לזמן איכות, לשוחח ולקבל החלטות איך לשפר ולשדרג את הזוגיות שלהם. יחיו לבסוף ''כזוג יונים'' במרכאות. שפעם אחד עף דרך החלון, ופעם השני עף דרך הדלת.  ופירוש הדברים שפעם האישה עוזבת את הבית, וחוזרת לבית הוריה. ופעם אחרת האיש הוא זה שעוזב את הבית, ויוצא להסתובב עם חבריו.
ועם רצון וקצת מאמץ וסבלנות, ושוב סבלנות, תזכו גם אתם לחיי נישואין בריאים ומאושרים, לשמחתכם ולשמחת הילדים שאתם כ''כ אוהבים, ולשמחת כל בני המשפחה, האוהבת אותכם מאוד

יועץ נישואין

יועץ נישואין

052-7668969

חדש אצל הרב יהושע שאול

ייעוץ חינם!!!