הדימוי העצמי​

יועץ נישואין רבני |  טיפול זוגי במרכז | ייעוץ זוגי

הכיצד לשפר את הדימוי העצמי החיובי של ילדינו

 

הדימוי העצמי החיובי של ילדינו. הוא עניין חשוב מאוד!  ועל כן עלינו לעזור לילד שירגיש טוב עם עצמו/ שיהיה לו דימוי חיובי על עצמו/ שהוא מוצלח/ שהוא מוכשר/  וזה מפני כמה סיבות.

א' שילד שיש לו דימוי חיובי על עצמו. הוא יותר פתוח לקבל הערות/ דברי ביקורת/ או שמיעת חסרונות/  ולא מרגיש מאוים מכל הערה/ או דברי ביקורת/ או חיסרון/ שאומרים לו לתקן או לשפר יותר את מעשיו.

טיפול זוגי במרכז

 

ב' זה נותן כוח לילד להיות נאמן כלפינו. וישתף עמנו פעולה. ולא יחביא/ או יסתיר מאתנו דברים, כגון שקיבל הערה/ או עונש בבית הספר.

 

ג' זו הזדמנות ערכית, שאם אנחנו מצליחים להעלות את הדימוי החיובי של הילד. אנחנו יכולים לצפות שהילד יפנים/יאמץ/ ויתחבר/ לערכים שלנו. מה שהוא חווה ומרגיש.   

 

והעלאת הדימוי העצמי לילד נעשית בג' אפשרויות

 

א' על ידי הצלחות- שאנחנו מעודדים את הילד שיחווה הצלחות בלימודים/ במבחנים/ בתעודה/במשחקים/ בתחרויות.   ואם לא הצליח בסופו של דבר, נשבח אותו על המאמץ/ על ההתמדה/ על ההשקעה/  שעשה כדי להצליח.

 

ב' זה נקנה על ידי למידה, שאנו מוסיפים ידע וכלים ויכולות, להצליח יותר בלימודים/ או בחברה/ כגון עזרה בלימוד הגמרא, או בשאר המקצועות שמתקשה בהם/ לימוד קורס שחייה/ או קורס נגינה/ או קורס ציור.

 

ג' והדבר השלישי שמעלה לילד את הדימוי העצמי, זה יצירת קשר אישי עם הילד. כגון הליכה ביחד לים/ או לברכה/ לשחק/ ולבלות ביחד וכדו'. כך שהילד לא ירגיש רתיעה מלדבר או לשוחח עמנו בכל נושא שמעוניין לדבר בו.

 

מעובד על פי דברי פרופ' מיכאל שטריק פסיכולוג חינוכי/ נתפרסם ע''י ''מרכז ינר''

טיפול זוגי במרכז

יועץ נישואין רבני, מטפל זוגי במרכז

052-7668969

חדש אצל הרב יהושע שאול

ייעוץ חינם!!!