האושר שבנישואין

כדי להנות ולשמוח מחיי הנישואין לאורך זמן. צריך מידי פעם להתרענן ולקבל תמיכה והדרכה מבעלי מקצוע המומחים בתחום, טיפול זוגי במרכז, הזוגיות והנישואין.  וכמו שאדם לפני שנכנס למכונית ונוהג. הוא לומד כמה כללי זהירות. והכיצד לתמרן במצבים מסובכים ומורכבים שיכולים לקרות בכל נסיעה, שאף שבתחילה הכביש נראה חלק יפה ומוכר.   אבל בהמשך הנסיעה צצים בעיות ותקלות מכמה סיבות. א' מצד התשתית של הכביש שאינו מתוחזק כראוי. ב' בגלל שלא עשו למכונית את הטיפול המשמר ששומר עליה לאורך זמן. ג' מצד נהגים אחרים, או הולכי דרכים שלא שומרים על כללי הזהירות.
כך גם בחיי הנישואין אף שבתחילת הקשר, הכל נראה יפה ורוד וקסום. אבל בהמשך אצל רוב הזוגות צצים בעיות, או שהם בעצמם לא שמרו על כללי הזהירות והכבוד בניהם, או שאנשים אחרים התערבו ונכנסו ללא רשות והפריעו לחיי הנישואין שלהם. והבית ממצב של רוגע ושלווה נכנס למערבולת של כעסים ומריבות, בלי לראות אור בקצה המנהרה.  וכל האהבה הגדולה שהייתה פעם הולכת ודועכת לאט לאט.
וזה הזמן לעצור ולפנות לייעוץ נכון וטיפול זוגי במרכז. כדי שח''ו אותה אהבה גדולה לא תעלם לגמרי, ובמקומה תבוא שנאה גדולה שתחריב את הבית. ובני הזוג יפרדו מתוך אכזבה ועגמת נפש גדולה, וצער וסבל רב לילדים במשך שנים רבות.
דעו לכם כלל חשוב בזוגיות ''אם אתה לא משקיע - אתה שוקע''
הזוגיות היא כמו גינה אם משקים ומדשנים וגוזמים היא צומחת יפה, ואם לא. חלילה היא נובלת. ולעיתים אין ברירה וצריכים להיעזר בגנן מנוסה. יועץ נישואין מוסמך ובעל נסיון. [ברוך בן דוד]
ואני כאן בשבילכם יועץ נישואין ומשפחה מוסמך ובעל ניסיון. שבמשך שנים רבות במסגרת עבודתי במוסדות חינוך/ ובקהילה/ טיפלנו בזוגות, ובס''ד הצלחנו להעלות אותם בחזרה על דרך המלך, ולהחיות את חיי הנישואין ולשמוח בבן הזוג ולדעת, שהוא/ ורק הוא/ האחד והיחיד הטוב ביותר בשבילי, כי אף שתקלה ומריבות בחיי הנישואין גורמים בתחילה לריחוק בין בני הזוג. אבל על ידי טיפול נכון היועץ יכול לעזור לבני הזוג לעשות '' מהלימונים לימונדה ''. '' ושמעז יצא מתוק ''.
וזה על ידי שמירה של כמה כללים חשובים ונפרט חלק מהם.
א' שכל צד משתדל לראות את הטוב והחיובי שאצל בן זוגו, ולא חלילה מחפש את הנקודה השחורה שאצל בן הזוג. כמסופר על אותו מרצה שהראה לתלמידיו דף לבן בוהק ובאמצע נקודה שחורה, ושאל אותם מה אתם רואים. ורוב התלמידים ענו שרואים נקודה שחורה. ורק מעטים הטיבו לענות שרואים דף לבן בוהק ושיש בו נקודה שחורה. ועל כן על אף שהמצב בבית קשה, להשתדל לראות את המקומות הלבנים שאצל בן הזוג.

טיפול זוגי במרכז

ב' שכל צד ישתדל לרצות ולשמח את בן זוגו בדברים שיודע שבן זוגו אוהב שיעשו עבורו. כגון שהאישה אוהבת   1 שהבעל יתקשר אליה במשך היום ויאמר לה איזה משפט שמחמם את הלב. 2 שהבעל יקשיב למצוקותיי ולסיפורי. וישתדל לשמח אותי. 3 שיודיע לי לאן הוא יוצא, וישאל האם אני זקוקה לכסף. או שישאל האם אני זקוקה לעזרה בקניות.    או דברים שהבעל אוהב 1 שתקבל את פני עם חיוך, ושתגיש לי כוס שתייה. ולא כשטלפון צמוד לאוזנה, ומדברת איתי עם תנועות ידיים כמו שוטר תנועה. 2 שתחמיא לי ותעריך את עבודתי בבית, ובמיוחד את התיקונים שאני עושה. 3 ושתחיה בשלום ובידידות עם בני משפחתי. ושלא תעיר לי כל פעם שאני הולך לעזור להורי בסידורים ובקניות.
ג' שכל צד משתדל מאוד, ושזה חוק בל יעבור בשום אופן לא לפגוע בקווים האדומים שמאוד מאוד חשובים לבן הזוג. כגון שבן הזוג אומר שכבוד הוריו חשוב לו מאוד. הבן זוג השני יזהר לא לפגוע בהם שלא יאמר דברי זלזול  או דברי ביקורת נגדם. או שצד אחד אומר לצד השני שמאוד מפריע לו שאומרים לו ביקורת ליד הילדים. או ליד שאר בני המשפחה. שהצד השני ישמור את הביקורת לזמן שהם נמצאים לבד. ואז יאמר לדבר הביקורת בעדינות. ויפרט קודם דברי שבח ומחמאות.  וכגון בעל שרוצה להעיר לאשתו שלא הכינה לסעודת שבת את סלט  החצילים שהוא מאוד אוהב. שלא יעיר לה על זה ליד אחרים, אלא כשהם לבד. ויקדים דברי שבח  על טרחתה והשקעתה בסעודות שבת,  אלא שאם לא תשכח את סלט החצילים זה יהיה יותר משובח. ושוב יסיים בדברי שבח ותודה רבה, על עבודתה בבית ומחוץ לבית.

ראו עוד על : טיפול זוגי במרכז

המצב היום לצערנו שכל זוג שלישי שמתחתן עומד להתגרש, או לחיות חיי נישואים קשים. ושאף שעדין רשמית הם נחשבים נשואים, ולא נפרדים לגמרי מסיבות שונות/ של ילדים משפחה/ רכוש משותף/ תשלום מזונות/ הם חיים במצב של ''שנינו ביחד וכל אחד לחוד''.
וסוד ההצלחה  לחיי נישואין בריאים ומאושרים - שבני הזוג מכבדים זה את זה.
ואם חלילה יש תקלות ובעיות, בני הזוג לא מתייאשים וסוחבים את חיי הנשואים בלית ברירה. כדברי אותו בעל שמספר לחברו שאצלו חיי הנישואין כמו קפה. או שזה יום שחור/ או שזה יום בוץ. וענה לו החבר יתכן שיהיה לך גם יום נס קפה.  על ידי שתפנו ביחד ליועץ נישואין מוסמך שיכוון אתכם. איך להעלות את עגלת הנישואין שוב אל דרך המלך, ותזכו לחיי שלום בית, יותר פורחים, ויותר בריאים, לשמחתכם, ולשמחת הילדים שאתם כל כך אוהבים, ולשמחת כל בני המשפחה האוהבת מאוד.  וחשוב לזכור תמיד ''שאין זוג שלא מוצלח- יש זוג שלא מודרך''            בברכת שלום – ולהתראות.​

יועץ נישואין רבני

יעוץ רבני לנישואין

 יועץ נישואין רבני | ייעוץ נישואין | טיפול זוגי במרכז | ייעוץ זוגי

052-7668969

חדש אצל הרב יהושע שאול

ייעוץ חינם!!!