ביטחון עצמי​

יועץ נישואין | יועץ נישואין רבני | ייעוץ נישואין | טיפול זוגי במרכז | ייעוץ זוגי

הכיצד נשפר את הביטחון העצמי החיובי של ילדינו

 

רבים מההורים שואלים הכיצד נעודד ביטחון עצמי אצל ילדינו- ונפרט כמה דוגמאות של סוגי עידוד שיביאו את הילד לביטחון עצמי.

 

א' נוכחות ומעורבות הורים בחיי הילדים – ילדים שהוריהם מעורבים / תומכים / זמינים / יפתחו תחושה טובה של ילדים הראויים לאהבה. מוצלחים ומעורכים.

 

ב' יש לילד גם אבא – מחקרים מצאו שילדים שאבותיהם מעורבים בחייהם, באופן תומך ורגיש. הם עצמאים ויוזמים יותר. בעלי הסתגלות כללית טובה יותר. מתמודדים טוב יותר עם מצבים חדשים. תלותיים פחות במבוגרים, ואמפתיים יותר מילדים אחרים.

 

ג' יש גבול לכל דבר – צריך להציב לילדים גבולות הם מעניקים להם רשת של ביטחון. ילד שמציבים לו גבולות ברורים ותואמי שלב ההתפתחות, חש שדואגים לו ושאוהבים אותו.

 

ד' דחיית סיפוקים – מחקרים הוכיחו כי היכולת לדחות סיפוקים בגיל צעיר, קשורה להערכה עצמית חיובית ולביטחון עצמי גבוה. טיפול זוגי במרכז

 

ה' אל תעשו במקומו – ילד שפועל בכוחות עצמו מגיל צעיר. מתלבש לבד / מפנה את הצלחת בתום הארוחה /  מסדר את חדרו / חפציו / צעצועיו / חש שהסביבה מאמינה בו וסומכת עליו, וכך מתגבר ביטחונו בכוחותיו ובכישוריו.

 

ו' העצמה של הילד – תגובות חיוביות ובמינון הנכון מעצימות ומחזקות מאוד את הילד. הכוונה להדגשת צדדים חיוביים בילד, קבלת אופיו ללא צורך בשינוי מתמיד. שיקוף רגשות, חיזוקים חיוביים על התנהגות טובה, ועוד...

 

ז' תמיכה בעת כישלון – כולנו נריע להצלחות  של הילדים שלנו, אבל גם ילדים אינם מושלמים, וכישלונות הם חלק מהחיים. התגובה שלנו לכישלון חשובה מאוד, ותורמת לביטחון העצמי שלהם. – דוגמא לתגובה לכישלון במבחן, הפעם לא הצלחת במבחן כי לא התכוננת מספיק, אנו בטוחים שבפעם הבאה תתכונן/י כראוי ותצליח/י. וכן על זה הדרך בכל כישלון למצוא נקודת אור ולעודד את הילדים.

טיפול זוגי במרכז

 

מאת הגב' מרים ויסברג יועצת חינוכית- נתפרסם במגזין 'שעה טובה'.

 

052-7668969

חדש אצל הרב יהושע שאול

ייעוץ חינם!!!